Próby chóru w czwartki o 19.00!

Jaka jest recepta na piękny chóralny śpiew? Talent/predyspozycje, chęć i próby, próby, próby. O to, by nie było nudno dba nasza dyrygentka Kasia. Próby odbywają się w czwartki o godz. 19.00, w salce pod kancelarią parafialną. Oczywiście, tu u nas w Aninie (Warszawa, ul. Rzeźbiarska 46). Aktualnie przygotowujemy się do Liturgii Bożego Ciała. Więcej informacji u Organisty. Zapraszamy serdecznie!

Piotr Arseniuk, recital organowy

Festiwal OrgaNOWE Brzmienia! Jak w każdą czwartą sobotę miesiąca w Aninie mogliśmy usłyszeć piękną muzyką! Tym razem wystąpił Piotr Arseniuk! Koncert był transmitowany na żywo i nadal jest dostępny. Link poniżej:

Dwa organowe wydarzenia…

Muzyka na chwałę Pana! Trwa III. Edycja Anińskiego Festiwalu OrgaNOWE Brzmienia. W sobotę – 28 maja o godz. 19.00 – zagra u nas student Wydziału Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Piotr Arseniuk a dzisiaj (w niedzielę, 15 maja) oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 18.00 przygotuje kończący studia na UMFC, student V roku – Bartłomiej Bogdan i będzie to jego egzamin czyli Dyplom Liturgiczny oceniany przez profesorów. Zapraszamy!

Hubert Trojanek, organy

Zapraszamy na koncert wybitnego organisty młodego pokolenia! Najlepszy odbiór muzyki jest zawsze na żywo. Mamy duży parking przy kościele, wygodne ławki… Ale jeśli się nie uda przybyć, to można skorzystać z transmisji. Tradycyjnie, podczas koncertu 2 pieśni (tym razem wielkanocne) wykona również Aniński Chór Parafialny. Link poniżej. Do zobaczenia/usłyszenia!

Strojenie organów

Wiosna już od miesiąca, może temperatura nas nie rozpieszcza, ale co tam… Cieszymy się, bo dzisiaj zajrzał do Anina p. Gabriel, szef firmy Dielna Bies z Hranovnicy (Slovensko), by dokonać regulacji/strojenia swojego 22 dziecka (Dielna Bies Opus 22). Szefowi Dielna Bies towarzyszył Józef, projektant/grafik. Jutro (22.04) Panowie mają zaplanowane spotkania z Proboszczami, którzy też chcą mieć w swoich kościołach takie piękne instrumenty… I bardzo dobrze! Nie każdy kościół to katedra, ale każdy powinien mieć prawdziwe organy! Przy okazji, dziękujemy p. Markuszewskiemu i p. Pasternakowi za troskę/pomoc.

Aniński Chór Parafialny

Dziękujmy chórowi za udział w Świętym Triduum Paschalnym. Można powiedzieć, że w jakimś sensie narodziliście się na nowo po 2 latach pandemicznej przerwy. Brawo Chórze! Brawo Kasiu, dyrygentko nasza! Alleluja!