Aniński Chór Parafialny!

Drodzy, jeśli Ktoś nie wie, to za nami już trzy próby (od czwartku 15 września). Nie ma tłumu, ale „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię…, tam Pan jest” (Mt 18,20), a my spotkamy się w Jego Imię, z Nim, by w pieśni Go wielbić, dziękować i prosić! Na ostatniej próbie (29.09) prosiliśmy, byście wrócili do tego wspólnego chóralnego śpiewania i jeszcze Kogoś przyprowadzili! Rozmawialiśmy o tym, co zrobić, by nas było więcej. Macie pomysły? Piszcie! Wróciliśmy do tego naszego profilu na Facebooku, bo jak powiedziała jedna „sopranka”, fb jest chyba trochę lepszy od dotychczas używanego Messengera. Szczęść Boże! Napiszcie coś! Odezwijcie się!

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 19.09.2022, po ciężkiej chorobie, odszedł do Pana nasz parafianin, wspaniały mąż i ojciec, członek chóru Politechniki Warszawskiej i naszego chóru parafialnego – Piotr Romanowski. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym anińskim kościele, w sobotę 24 września o godz. 10.00.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy. „Promienny Chryste, Boski Zbawicielu, jedyne światło, które nie zna zmierzchu, bądź dla tej duszy wiecznym odpocznieniem, pozwól oglądać chwały Twej majestat”.

Módlitwa o zdrowie dla Piotra

Msza św. o zdrowie dla Piotra, tenora z naszego chóru parafialnego. Zapraszamy i prosimy o modlitwę! Czwartek, 15 września 2022 r. godz. 18.00. Warszawa, ul. Rzeźbiarska 46.

Koncert wokalno-instrumentalny

Wczoraj, 25 czerwca o godz. 19.00 odbył się ostatni koncert III. Festiwalu OrgaNOWE Brzmienia. Wystąpili wspaniali artyści: Anna Maria Adamiak – sopran, Witold Matulka tenor oraz organista Paweł Pasternak. Dziękujemy i gratulujemy za piękną muzykę i zaangażowanie! Warto dodać, że ten koncert, jak wszystkie poprzednie, był transmitowany na żywo i nadal jest dostępny na parafialnym kanale, link poniżej. Zachęcamy do odsłuchania i subskrybowania naszego kanału na yt.

Zapraszamy na koncert!

Muzyka na chwałę Pana! W najbliższą sobotę – 25 czerwca o godz. 19.00 – odbędzie się ostatni przed wakacjami koncert III. Edycji Festiwalu OrgaNOWE Brzmienia. Przy akompaniamencie organisty Pawła Pasternaka utwory Haendla, Mozarta, Schuberta i Bacha zaśpiewają artyści operowi Anna Maria Adamiak – sopran oraz Witold Matulka – tenor. Koncert, jak wszystkie poprzednie, będzie transmitowany na parafialnym kanale youtube, ale najlepszy odbiór muzyki jest na żywo i dlatego szczególnie zachęcamy, by skorzystać z tej możliwości.

Chwal, Syjonie, Zbawiciela!

Uroczystość Bożego Ciała i rzadko wykonywany hymn/sekwencja na cześć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie: „Chwal, Syjonie, Zbawiciela”. Ale dzisiaj w Aninie to zrobiliśmy. Waldemar Pawlik, organista: To moje 20 Boże Ciało w tej parafii. Chwała Panu! Życie jest piękne!