Wczoraj (15 marca) nasz chór parafialny śpiewał podczas drogi krzyżowej. Tymczasem coraz bliżej Wielkanoc! Już za dwa tygodnie Święte Triduum Paschalne. Może to jest ten czas, by dołączyć do naszego zespołu? Zapraszamy!

Niedawno (21 lutego 2024) odwiedził nas Leszek Knopp, wykładowca 🎵 Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Zielonej Górze i organista z parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Sulechowie, gdzie znajduje jeden z najpiękniejszych instrumentów na Ziemi Lubuskiej – 42 głosowe organy Gustava Heinze. Pan Leszek jest pasjonatem nie tylko organów i muzyki organowej, ale także 🚂 pociągów!

Doroczne czuwanie przed „Pasterką”(24 grudnia 2023). Aniński Chór Parafialny, dyrygentka: Kasia Broniatowska. Instrumenty: Kuba Laskowski (ksylofon), Ewa Sobiera (skrzypce), Dominik Pawlik (organy). Nagranie i montaż: Waldemar Pawlik, organista
Już w najbliższą niedzielę – 26 listopada o godz. 19:00 – zapraszamy na zupełnie wyjątkowy, bo pierwszy raz podczas anińskiego festiwalu, koncert – organowo perkusyjny! Usłyszymy i zobaczymy aż 6 instrumentów: marimbę, ksylofon, wibrafon, dzwonki, tam-tamy i oczywiście organy!
Wystąpią: Zuzanna Domaniewicz, Jakub Laskowski, Łukasz Piotrowski, Olga Przybył, Zofia Przybył i Filip Błachnio. Koncert będzie transmitowany na parafialnym kanale yt (link będzie dostępny tu na stronie), ale najlepiej „normalnie” przyjść do kościoła. Do zobaczenia! Uwaga! Od kościół jest ogrzewany 🙂

Fundusze zbieraliśmy przez 5 lat, budowa instrumentu w Dielna Bies na Słowacji trwała rok, montaż 1,5 miesiąca. Dokładnie 4 lata temu instrument poświęcił ks. bp. Marek Solarczyk, a ten uroczysty dzień uświetnił koncert Michała Markuszewskiego z UMFC. Za wszystko i za Wszystkich Bogu niech będą dzięki!
