Ku czci N. M. Panny Wniebowziętej

W niedzielę – w Uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny – mieliśmy w naszej parafii taką małą Jasną Górę. Poprzez pieśni łączyliśmy się modlitewnie z pielgrzymami i oddawaliśmy pokłon Matce naszego Pana w obrazie/wizerunku, który pamięta czasy przedwojenne i był w naszym starym drewnianym kościółku… Oczywiście, poza historycznym obrazem Maryi, niezwykle ważną rolę odegrały w tym nabożeństwie nasze już dwuletnie organy, bo w tym miesiącu 2019 r. zakończyła się budowa instrumentu i od tego czasu na stałe mamy je w kościele. Poniżej krótki filmik z nabożeństwa.

III. Festiwal OrgaNOWE Brzmienia

Zbliża się trzecia edycja festiwalu. W jakiej dokładnie będzie formie, jeszcze nie wiemy (Niestety, Dzielnica Wawer odmówiła nam dofinansowania), ale pracujemy nad tym… Przejawem tego są choćby bogato ilustrowane albumy z poprzednich edycji (wczoraj przyszły z drukarni), które zamierzamy rozprowadzać wśród Fanów i Gości festiwalu. Wstęp do albumu napisał o. Bernard Sawicki OSB z Rzymu, który koncertował u nas w zeszłym roku. (Więcej informacji o festiwalu u anińskich organistów).

Boże Ciało w naszej parafii

Uroczysty hymn „Ciebie Boga wysławiamy” za dar Eucharystii, za parafię, ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. Za organy „Dielna Bies Opus 22” , które drugi rok towarzyszą naszym modlitwom…