Dyplom Liturgiczny

Dzisiaj (5 kwietnia) w naszym anińskim kościele, podczas Mszy św. o godz. 18.00, swój „Dyplom Liturgiczny” grał organista Mateusz Gołębiewski, student Wydziału Muzyki Kościelnej UMFC. Ks. Paweł Bąk, który celebrował Mszę św. przypomniał uczestnikom liturgii, jak ważną rolę ogrywa muzyka organowa i śpiew w kościele. Natomiast w Modlitwie Powszechnej wierni prosili o błogosławieństwo dla Wszystkich Organistów, w sposób szczególny dla Pana Mateusza i obecnych w kościele Pedagogów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Szczęść Boże! Gratulujemy!

Dominik Pawlik, recital organowy…

W sobotę (26.03. godz. 19.00), w kościele w Aninie, w ramach III. Festiwalu OrgaNOWE BrzmieniaDominik Pawlik. W programie pojawiły się utwory J. S. Bacha, F. Nowowiejskiego i 3 pieśni pasyjne w wykonaniu chór parafialnego. Koncert prowadził dr hab. Michał Markuszewski, współtwórca festiwalu. Nagranie z koncertu poniżej:

Wznowiliśmy próby chóru!

Po kolejnej przerwie epidemicznej nasz chór parafialny już ćwiczy i śpiewa! Próby odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w salce pod kancelarią parafialną. Więcej informacji u Panów Organistów.

Karol Augustyniak, recital organowy

Pod koniec recitalu 2 pieśni liturgiczne zaśpiewa – z akompaniamentem Karola Augustyniaka – nasz aniński chór parafialny. W ten sposób śpiewem dołączymy do modlitwy o pokój na Ukrainie! Serdecznie zapraszamy! Jak zwykle normlanie do kościoła w Aninie i online prze ekrany. Link ponizej:

Koncert organowy 26 lutego

Muzyka na chwałę Boga Najwyższego! Trwa III. edycja anińskiego festiwalu organowego. Najbliższy koncert odbędzie się tradycyjnie w 4 sobotę miesiąca – 26 lutego o godz. 19.00. Tym razem zagra u nas, pochodzący z Lublina, student Wydziału Muzyki Kościelnej UMFC – Karol Augustyniak. Serdecznie zapraszamy do kościoła, ale koncert będzie również transmitowany na naszym kanale yt. Link udostępnimy przed koncertem.

Władysław Widłak, koncert organowy

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert Anińskiego Festiwalu OrgaNOWE Brzmienia. W sobotę, 22 stycznia 2022 r. zagra u nas Władysław Widłak, student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertu można posłuchać na żywo lub online na parafialnym kanale yt (link poniżej).