W sobotę 3 listopada 2018 w salce przy kościele odbyło się spotkanie przy kawie Komitetu Budowy Organów z Gabrielem Biesem i Jego małżonką Lucią. Podczas tego pogodnego spotkania Gabriel Bies, szef firmy organmistrzowskiej Dielna Bies z Hranovnicy k/Popradu odpowiadał na pytanie dotyczące budowanych organów dla naszego kościoła. Czytaj dalej „Spotkanie KBO z Gabrielem Biesem”
Wizyta w Warszawie
W dn. 2-3 listopada po raz kolejny gościliśmy w Aninie szefa firmy Dielna Bies ze Słowacji, która buduje organy do naszego kościoła. Głównym celem tego krótkiego pobytu były konsultacje p. Gabriela Biesa z dr Michałem Markuszewskim, które odbyły się w kościele ewangelicko-reformowanym przy zabytkowych, wspaniałych organach firmy Schlag und Söhne. Dziękujemy Panu Michałowi za poświęcony nam czas i raz jeszcze wyrażamy wdzięczność, że zgodził się zagrać koncert inauguracyjny podczas poświecenia anińskich organów Opus 22. Koncert odbędzie się 17 listopada 2019 r. Fot. Waldemar Pawlik. Czytaj dalej „Wizyta w Warszawie”
Patronujmy piszczałkom!
Bóg zapłać za ofiary na organy! By sfinalizować inwestycję do sprzedania pozostało nam ok. 280 piszczałek. Uśredniona cena jednej wynosi 700 zł. Gorąco zachęcamy Rodziny do objęcia patronatem wybranych piszczałek. Fundatorzy są i będą uhonorowani wpisem na specjalnej tablicy pod chórem, ale można też pozostać anonimowym ofiarodawcą. Więcej informacji u ks. Proboszcza, p. Organisty oraz na naszej stronie: organywaninie.pl
50 miesięcy zbierania!
W niedzielę 14 października podczas 50 miesięcznej kwesty organowej zebraliśmy 9968 zł. Bóg zapłać Wszystkim Ofiarodawcom i drużynie kwestującej.
W sposób szczególny dziękujemy Panu Arkadiuszowi, który rzucając nam do puszki 10 banknotów po 100 zł obiecał, że gdy na koncie pojawi się 990 tys. zł, to wpłaci 10 tys., by dobić do pełnego miliona! Brawo!
Następna kwesta odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca, ale tym razem będzie to 11 listopada i 100 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Dziękuję Przyjaciołom
Podsumowanie 49 kwesty…
Podczas wczorajszej kwesty organowej (09.09) zebraliśmy ponad 10 tys. zł (dokładnie 10 254 zł) i przekroczyliśmy kolejny próg, tym razem 900 tys. zł. (tyle uzbieraliśmy przez 4 lata).
Bóg zapłać Wszystkim, którzy nie omijają naszych puszek i swoimi oszczędnościami wspomagają wielkie dzieło budowy anińskich organów! Wielkie też ukłony dla Wszystkich, którzy wpłacaj pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, bo to też ogromne wsparcie.
Fot. Liczenie w sali scholi.

