Montaż organów

Od poniedziałku – 8 lipca 2019 r. – trwają parce przy montażu organów piszczałkowych w naszym kościele. Jak wiadomo, organy zostały zbudowane przez słowacką firmę Braci Bies z Hranovnicy k/Popradu. Jest to pierwszy ich instrument w Polsce i oczywiście w Warszawie. Już od początku współpracy z firmą (lipiec 2017) wiedzieliśmy, że możemy liczyć na piękny instrument, ale ostatnie miesiące, a zwłaszcza kolaudacja, w której uczestniczyliśmy 2 tygodnie temu (w siedzibie firmy pod Tatrami), dała nam pewność, że możemy się spodziewać czegoś naprawdę wyjątkowego. I tak jest w istocie. Jesteśmy zachwyceni i pełni uznania! Wdzięczni Bogu i ludziom! Bieżące prace montażowe można podejrzeć codziennie przychodząc na mszę św. poranną lub wieczorną (godz. 08.00 lub 18.00) albo – tak jak teraz (galeria) – zaglądając na naszą stronę internetową lub profil internetowy Salve Regina….

Przywieźli organy!

Przyjechali! Dokładnie tak jak zapowiadaliśmy, wczoraj po blisko 5 latach zbiórki na budowę organów rozpoczęliśmy ostatni i najważniejszy etap naszego dzieła – montaż organów w kościele! Ok. godz. 13 dwoma samochodami SK, w tym jedną półciężarówką – przyjechało do Anina 8 Organmistrzów Dielna Bies z Hranovnicy k/Popradu (Słowacja), a po 3 godzinach dojechała też duża ciężarówka TIR SCANIA z rozłożonymi na części i ważącymi blisko 8 ton organami. Rozładunek przebiegał sprawnie, ale warto nadmienić, że pracowali nie tylko organmistrzowie i my organiści, ale skutecznie pomagali nam też  zorganizowani przez p. Kamila Paczuskiego sportowcy z Uniq Fight Club. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Fot. Organista

Film z pierwszej kolaudacji

Dziewięć/dziesięć minut z pięciu godzin, czyli jak wyglądał pierwszy, techniczny odbiór anińskich organów Dielna Bies Opus 22 w siedzibie firmy, w Hranovnicy k/Popradu na Słowacji. A już w poniedziałek, 8 lipca, Słowacy przywiozą organy do Anina i zacznie się ich docelowy montaż w naszym kościele. “Pan uczynił nam wielkie rzeczy i radość nas ogarnęła”. Ps 126, 3

Kolaudacja w Hranovnicy!

W minionym tygodniu Komitet Budowy Organów był w Hranovnicy na Słowacji, gdzie uczestniczył w pierwszym odbiorze technicznym naszych organów, czyli tzw. kolaudacji. Pod chórem i tu na stronie można zobaczyć relację fotograficzną z tego wydarzenia, ale już teraz możemy podać dwie ważne wiadomości. Pierwsza: Organy są już wybudowane, wyglądają pięknie i równie pięknie grają. Druga wiadomość jest taka, że z Bożą pomocą i dzięki Waszej wzmożonej ofiarności, mamy już zabezpieczone środki na spłatę wszystkich zobowiązań względem firmy organowej i dlatego – wcześniej niż zakładaliśmy – kończymy kwestowanie na budowę organów. Po montażu organów w kościele, który zacznie się już za tydzień, a zakończy w sierpniu, prawdopodobnie potrzebna będzie modernizacja systemu nagłośnienia i systemu wyświetlania tekstów pieśni, ale o tym i związanych z tym kosztorysem poinformujemy po wakacjach.

58. kwesta i 5. piknik

Wczoraj odbyła się kolejna 58 już kwesta organowa i zarazem 5. Aniński Piknik Rodzinny (Parafialny). Wzorem lat ubiegłych dochód z pikniku zasilił fundusz organowy, co w połączeniu ze sprzedażą imiennych cegiełek organowych za 7650 zł, dało w sumie 14 460 zł. Wszystkim Organizatorom na czele z p. Renatą i p. Joanną oraz hojnym Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapałać i tradycyjnie zachęcamy do dalszego wspierania dzieła budowy.