50 miesięcy zbierania!

W niedzielę 14 października podczas 50 miesięcznej kwesty organowej zebraliśmy 9968 zł. Bóg zapłać Wszystkim Ofiarodawcom i drużynie kwestującej.
W sposób szczególny dziękujemy Panu Arkadiuszowi, który rzucając nam do puszki 10 banknotów po 100 zł obiecał, że gdy na koncie pojawi się 990 tys. zł, to wpłaci 10 tys., by dobić do pełnego miliona! Brawo!
Następna kwesta odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca, ale tym razem będzie to 11 listopada i 100 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Przypominamy, że do sfinalizowania kosztów budowy organów brakuje nam ok. 200 tys. zł (w zależności od kursu Euro).

Dziękuję Przyjaciołom

Dziękuję moim Przyjaciołom z KUL (teologia, rocznik 1984-1989) za zainteresowanie sprawą budowy organów w Aninie. Myślałem, że wczoraj to Was trochę zanudzałem, ale jak dzisiaj rano wyciągnęliście portfele, to się wzruszyłem. Bóg zapałać! I za spotkanie też dziękuję.
I nie tylko za to. Fot. Bogdan.

Podsumowanie 49 kwesty…

Podczas wczorajszej kwesty organowej (09.09) zebraliśmy ponad 10 tys. zł (dokładnie 10 254 zł) i przekroczyliśmy kolejny próg, tym razem 900 tys. zł. (tyle uzbieraliśmy przez 4 lata).

Bóg zapłać Wszystkim, którzy nie omijają naszych puszek i swoimi oszczędnościami wspomagają wielkie dzieło budowy anińskich organów! Wielkie też ukłony dla Wszystkich, którzy wpłacaj pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, bo to też ogromne wsparcie.

Fot. Liczenie w sali scholi.

Najbliższa kwesta 9 września

Już 4 lata zbieramy fundusze na budowę organów piszczałkowych. Większość ofiar na ten cel pochodzi z indywidualnych wpłat na specjalne konto bankowe, ale ważnym elementem naszej akcji są organizowane w drugą niedzielę miesiąca kwesty, podczas których można wesprzeć budowę ofiarą do puszki i zakupem imiennych cegiełek. Najbliższa kwesta odbędzie się już w niedzielę 9 września. Bóg zapłać za ofiary i modlitwę!
* * *
Fot. Lucia Bies przygotowuje piszczałkę do anińskich organów Opus 22.

Klawiatura z kości…

Czy wiecie z czego będzie zrobiona klawiatura naszych anińskich organów?

Z hebanu i kości mamuta! Kilogram mamucich kłów w stanie surowym kosztuje od 500 dolarów w górę. Takie kości wydobywa się głównie w Rosji, a dokładnie w Jakucji. Heban też nie jest tani…

Wytapianie blachy na piszczałki

Kolejna, czwarta już wizyta u Organmistrzów Dielna Bies w Hranovnicy k/Popradu (21-24.08.2018) Tym razem byliśmy świadkami spektakularnego przygotowania blachy na wyrób piszczałek metalowych do organów. Piszczałki te wyrabiane są ze stopu miedzi i ołowiu. Oczywiście, trwają też inne prace przy naszych organach Opus 22, ale tego wytapiania nie mogliśmy przeoczyć i warto było pokonać 520 km (taka odległość jest z Anina do Hranovnicy), by to wszystko zobaczyć na własne oczy…. Wkrótce pokażemy też krótki film z tej ostatniej wizyty. Galeria