Tydzień Cecyliański w Aninie

Nazwaliśmy ten tydzień „Cecyliańskim” i zaprosiliśmy do wspólnej modlitwy chór z Falenicy. Przyjechali! Zaśpiewaliśmy razem w czwartek (24.11) podczas Mszy św. o 18.00, a potem pogadaliśmy przy herbatce i ciastku. “Nabraliśmy ducha i podnieśliśmy głowy” (Łk 21,28). Św. Cecylio, módl się za nami. Zapraszamy też inne chóry parafialne do współpracy…

III. rocznica poświęcenia organów

To już 3 lata! Rocznica odbioru i poświęcenia anińskich organów produkcji – Dielna Bies Opus 22. Ukłony dla Ofiarodawców, Organmistrzów ze Słowacji i Wszystkich, którzy nam dopingowali w tym pięknym dziele.

Pieśni patriotyczne chóru i parafian

Kilka dni temu – w Narodowe Święto Niepodległości – podczas Mszy św. o godz. 10.00, którą odprawił ks. Proboszcz, modliliśmy się za naszą umiłowaną Ojczyznę. Po mszy, oddając cześć patriotom, bohaterom, żołnierzom… razem z chórem i przy akompaniamencie organów zaśpiewaliśmy kilka piosenek patriotycznych, mając nadzieję, że wszyscy, którzy oddali życie za wolność Polski usłyszeli nas w niebie i może nawet się uśmiechnęli… Cześć i chwała Bohaterom! Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!

Koncert Macieja Babnisa

III. rocznica poświęcenia organów i 4. edycja festiwalu OrgaNOWE Brzmienia! 🎼Na pierwszy koncert w ramach festiwalu zapraszamy już 19 listopada – w sobotę o godz. 19:00! Przy organach: Maciej Babnis: muzykolog, organolog, organista, a także kompozytor; adiunkt Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku. ⛪️ kościół Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie

Aniński Chór Parafialny!

Drodzy, jeśli Ktoś nie wie, to za nami już trzy próby (od czwartku 15 września). Nie ma tłumu, ale „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię…, tam Pan jest” (Mt 18,20), a my spotkamy się w Jego Imię, z Nim, by w pieśni Go wielbić, dziękować i prosić! Na ostatniej próbie (29.09) prosiliśmy, byście wrócili do tego wspólnego chóralnego śpiewania i jeszcze Kogoś przyprowadzili! Rozmawialiśmy o tym, co zrobić, by nas było więcej. Macie pomysły? Piszcie! Wróciliśmy do tego naszego profilu na Facebooku, bo jak powiedziała jedna „sopranka”, fb jest chyba trochę lepszy od dotychczas używanego Messengera. Szczęść Boże! Napiszcie coś! Odezwijcie się!